Ako rýchlo získať 1 000 eur a zvýšiť chuť na sex? Umelá inteligencia nám v rozhovore dala tiež tipy, čo nerobiť na rande

Ako rýchlo získať 1 000 eur a zvýšiť chuť na sex? Umelá inteligencia nám v rozhovore dala tiež tipy, čo nerobiť na rande

„ChatGPT bol vytvorený spoločnosťou OpenAI, čo je výskumné centrum umelej inteligencie so sídlom v USA. Môj kód bol naprogramovaný tímom inžinierov, vedcov a programátorov, ktorí pracujú na tom, aby umelá inteligencia mohla pomáhať ľuďom riešiť rôzne problémy a zlepšiť ich život,“ opísal sa sám virtuálny asistent, ktorý sa v uplynulej dobe stal medzi ľuďmi mimoriadne obľúbeným. Požiadali sme ho o rozhovor, a ako sa dalo čakať, súhlasil. 

Zjednodušene povedané, chatbot ChatGPT (Chat Generative Pre-trained Transformer) je nástroj umelej inteligencie, ktorý vám dokáže odpovedať na rôzne otázky, navyše aj v slovenčine. Ak vám niečo vŕta hlavou, napíšete mu svoju otázku a v priebehu niekoľkých sekúnd vám odpovie. Sú však aj veci, ku ktorým sa nevyjadruje a nemusí mať vždy úplnú pravdu.

Dá sa s ním však vytvoriť rozhovor? Vyzerá to, že áno. Skúsili sme s ním viesť plynulú konverzáciu, a takto to vyzeralo.

V rozhovore sa dozviete aj:

  • aké otázky dostáva ChatGPT od ľudí najčastejšie;
  • na aké citlivé otázky nemôže odpovedať;
  • či sa ho ľudia pýtajú aj na hoaxy a konšpirácie;
  • aké otázky ohľadom sexu dostáva;
  • čomu sa podľa umelej inteligencie vyhnúť na prvom rande;
  • ako rýchlo zarobiť 1 000 eur;
  • ako podľa neho postupovať, keď si chceme našetriť nejaké peniaze.

Umelá inteligencia s rozhovorom súhlasila

Ako pri rozhovore s kýmkoľvek iným, aj v prípade konverzačného modelu umelej inteligencie ChatGPT sme na začiatku požiadali o súhlas s rozhovorom.

„Samozrejme, som tu preto, aby som odpovedal na tvoje otázky. Pýtaj sa, prosím,“ odpísala umelá inteligencia a rozhovor mohol začať.

Foto: Screen ChatGPT

Na čo sa ľudia pýtajú najčastejšie?

Na začiatku nás zaujímalo, aké otázky sa ľudia pýtajú najčastejšie. „Ľudia sa ma zvyknú pýtať na rôzne veci, od zábavy až po závažnejšie témy.“ Ako príklad uviedol ChatGPT otázky ohľadom toho, ako funguje, kto ho vytvoril, aké sú jeho schopnosti a obmedzenia, či ako využiť umelú inteligenciu v bežnom živote či práci.

Opýtali sme sa, ako pomáha ľuďom zlepšiť ich život. „Ako virtuálny asistent som navrhnutý tak, aby som mohol pomáhať ľuďom s rôznymi otázkami a problémami. Snažím sa poskytnúť užitočné informácie, riešiť otázky, pomáhať s úlohami a poskytovať podporu. Niektorí ľudia sa so mnou rozprávajú len pre zábavu alebo zo zvedavosti, zatiaľ čo iní ma využívajú na prácu alebo učenie sa nových vecí.“ 

Na niektoré otázky neodpovedá

Read More

Author:

Leave a Reply